NOVINKY

arr3Poštovné zadarmoZaregistruj sa a každý 3 nákup -  poštovné zadarmo . Podmienkou je platba vopred na účet. Pri... arr32 % zľava pre zaregistrovaných zákazníkov :) Po zaregistrovaní sa, automaticky pri každom ďalšom nákupe dostanete 2  % zľavu. ...

TOVAR V AKCII

naša cena 1,40 EUR
skladom

KONTAKT

ANMIZE s.r.o.
Kapince 10
951 24 Kapince
tel: +421 904 604 326
napíšte nám

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 6,00 EUR
skladom


» Detoxikácia
Detoxikácia

Liečivé byliny: vhodné sú vo forme čajov alebo extraktov s priaznivým účinkom na činnosť žalúdka, obličiek, čriev a podporujúce ich čistenie (rumanček, mäta, pŕhľava, púpava, medvedí cesnak, echinacea, lopúch, breza a iné). Podporné účinky na čistenie organizmu má aj petržlen, cesnak, rebarbora, ďumbier a vinič.

tieto bylinky si  môžete objednať TU

Podporné opatrenia: Vhodná je fyzická aktivita, teplé kúpele, teplá sprcha a sauna pre zvýšenie vylučovania škodlivých látok. Pred kúpeľom 4-5 minútová suchá masáž pokožky celého tela prispieva tiež k podnieteniu látkovej výmeny, aktivuje sa krvný obeh a tým dochádza k zvýšeniu odvádzania nečistôt a splodín z tela. Súčasťou osobnej hygieny okrem čistenia zubov by malo byť i pravidelné ranné sledovanie a čistenie povrchu jazyka. Okrem odstránenia povlaku súčasne jemnou masážou povrchu jazyka stimulujeme činnosť všetkých orgánov tráviaceho traktu. Oddych, relaxácia a eliminácia stresov umožňuje lepší priebeh detoxikačnej kúry.

Ako zistíme úspešnosť detoxikácie

Pozrite sa na svoj jazyk v zrkadle. Prečo? Je orgánom chuti a začiatkom tráviaceho traktu. Jazyk môžeme označiť za zrkadlo celého tráviaceho ústrojenstva. Tak, ako je podstatou zrkadla je čistota a kvalita zrkadlenia, rovnako na jazyku je najdôležitejšou kvalitou čistota. Čistý ružový jazyk je známkou čistoty tráviacich orgánov, a naopak – akýkoľvek povlak je svedectvom o ich znečistení. Sčervenený, žltkastý alebo zelenkastý povlak jazyka ukazuje na poruchy v metabolizme, hnedo-čierne sfarbenie indikuje narušenie pohybu natráveniny a jej rozkladu. Najčastejšie vídame biely povlak, ktorý oznamuje toxicitu v tráviacom trakte. Keď je povlak výrazný hlavne pri koreni jazyka, ide o toxicitu v hrubom čreve. Povlak na strednej časti jazyka znamená, že toxicita sa nachádza v oblasti žalúdka, pankreasu a tenkého čreva. Keď je biely povlak na celej ploche jazyka, môžu to byť chronické problémy trávenia. Jeho charakter môže byť akútny alebo chronický. Správne rozpoznávať tieto javy sa naučíme iba v praxi a pri každodennom pozorovaní svojho vlastného jazyka. Chronický biely povlak nemožno nijako odstrániť, je akoby súčasťou jazyka. Akútny povlak zmizne sám po prekonaní ochorenia. Chronický povlak odstránime iba po niekoľkých mesiacoch správnej výživy a až po vyliečení choroby, ktorá je jeho príčinou. Ak sa povlak postupne stenčuje, až sa prestáva tvoriť, je znakom toho, že sme sa zbavili toxického odpadu a absolvovali sme úspešnú očistnú kúru.

Najlepšie obdobie na detoxikáciu akurát začína , môžete začať ihneď -  detoxikačný čaj TU

 

 

 

ZWVjODc