NOVINKY

arr3Poštovné zadarmoZaregistruj sa a každý 3 nákup -  poštovné zadarmo . Podmienkou je platba vopred na účet. Pri... arr32 % zľava pre zaregistrovaných zákazníkov :) Po zaregistrovaní sa, automaticky pri každom ďalšom nákupe dostanete 2  % zľavu. ...

TOVAR V AKCII

naša cena 1,40 EUR
skladom

KONTAKT

ANMIZE s.r.o.
Kapince 10
951 24 Kapince
tel: +421 904 604 326
napíšte nám

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 6,00 EUR
skladom


» Mumio - jeho využitie
Mumio

Alergia

Mumio je jeden z najsilnejších prostriedkov proti alergiám.
Aplikácia Mumia
Pripravíme roztok 1g Mumia na 1 liter teplej (prevarenej ale nie vriacej) vody (kvalitné mumio sa rýchlo rozpúšťa).

Vnútorné užívanie:

• deti v rokoch od 1- 3 rokov: 50ml
• 4 - 7 rokov: 70ml
• 8 rokov a staršie: 100ml roztoku ráno 1 krát denne

Pri silnej alergii: 2 krát denne polovicu dennej dávky. Mumio nemá zvlášť močopudný a preháňavý  účinok, ale pri jeho aplikácii sa organizmus harmonizuje a treba preto pamätať na možnosť takýchto vedľajších prejavov.

Pri ekzéme treba potierať postihnuté miesta roztokom v koncentrácii 1g na 100ml teplej (prevarenej ale nie vriacej) vody do vymiznutia problému.

Angina pectoris

Angina pectoris nie je choroba, ale prejav ochorenia – ischémia myokardu (nedokrvenie srdečného svalu). Prejavuje sa zvierajúcou, intenzívnou alebo rezavou bolesťou za hornou alebo strednou časťou hrudnej kosti. Záchvat je vyvolaný aj bežnou fyzickou námahou, napr. aj chôdzou. Bolesť po prerušení námahy rýchlo mizne.

Aplikácia Mumia:
Pri ľahkých formách stačí Mumio užívať cca. 1 týždeň. Pri  ťažších formách  bude nutné opakovať 30-dňový cyklus kúry 3 krát s 5 dňovými prestávkami.

Astma

V 500 ml odvare zo Sladkého drievka necháme rozpustiť 0,5 g (2.5 tablety) mumia.

Užívame 200 ml (deťom do 8 rokov treba dávku znížiť) ráno 1 krát denne stačí. Odvar uchovávame na chladnom mieste.

Dvojtýždňovú kúru opakujeme po 5 dňovej prestávke až do vymiznutia príznakov.

Bolesť v krku, angína, nachladnutie

Pri prvých príznakoch odporúčame cmúľať tabletu Mumia 2 krát denne a pokračovať až po odoznenie príznakov. Chuť Mumia je veľmi horká, ale výsledok za to stojí.
Pre deti je vhodné vytvoriť roztok v kombinácii s medom. Môžeme napr. rozpustiť mumio v teplom (nie horúcom) čaji s medom.

Ďalej je potrebné pokračovať 2x 0,2g denne spolu s bežným liečebným procesom. Rýchly účinok bez oslabenia organizmu dosiahnete súčasným nasadením prípravkov z koreňa lékorice - sladkého drievka a pitím horúcich nápojov v pravidelných intervaloch. Kľud a odpočinok fyzického tela je samozrejme nevyhnutný.

Cievne choroby – trombóza, ateroskleróza

Pri flebotrombóze (akútna trombóza hlbokého žilového systému) Mumio zlepšuje celkový stav, po 3-4 dňoch ustupuje bolesť, po 7-8 dňoch úplne mizne. Po treťom dni Mumio zmenšuje opuchy a od 8. dňa sa objem chorej končatiny normalizuje rovnako, ako aj jej teplota. Taktiež sa normalizuje sedimentácia, Mumio má zjavný antikoagulačný účinok, proti-zrážanlivý.

Mumio má priaznivý účinok na tepny. Svojim vazodilatačným, t.z. cievy rozširujúcim účinkom zlepšuje prietok krvi tepnami, ktoré sú postihnuté aterosklerózou tzv. "upchávaním ciev", čo je klinicky zjavné na zlepšenej pulzácii v dolných končatinách.

Mumio má komplexný liečebný účinok a vysokú účinnosť v týchto prípadoch, preto je možné ho nasadiť bez kombinácie s ďalšími preparátmi.

Užívanie: 0,2 g 2x denne po dobu 30 dní.

Cukrovka

V Indii je Mumio oficiálnym preparátom na liečbu cukrovky. Pri užívaní Mumia mizne smäd, nadmerné močenie, pálenie, únava, a rastie využitie cukru.

Užívanie: 40 dní 0,1g 2x denne. Kúru je treba 4x opakovať s prestávkami 5 – 10 dní.

Ekzém

Potierame alebo naparujeme postihnuté miesta 5% -6% roztokom Mumia pred spánkom, alebo 2 krát denne po dobu 30 - 35 minút. Zároveň užívame 0,2 g - 0,4 g mumia ráno nalačno a večer pred spánkom spolu s Rakytníkovým olejom (aspoň 1 lyžičku). Kúra má rytmus 20 dní aplikácie, 10 dní pokoja. Cyklus je nutné 1x opakovať aj po zmiznutí príznakov. Odporúčame vyrobiť si každý deň čerstvý roztok, najmä, ak máte na postihnutých miestach otvorené rany, príp. sú miesta rozškriabané. Prvé minúty môže potretie mumiom štípať (kvôli dezinfekcii), následne však príde veľká úľava od svrbenia.

Mumio pomáha okamžite najmä od akútneho alergického prejavu - nepríjemného svrbenia.

Fraktúry, zlomeniny

Užívanie: 0,2 - 0,4g 2x denne. Kúra trvá 20 - 30 dní. Po piatich dňoch prestávky opakovať, najmä u infikovaných zlomenín a zlomenín veľkých kostí, napr. panvových, chrbtice, stehennej kosti).

Ak u otvorených zlomenín dochádza k rozostupu stehov alebo hnisanie, je vhodné ranu ošetrovať 7% vodným roztokom Mumia.

Ako mumio pomáha pri zlomeninách?

Mumio až trojnásobne urýchľuje zrastanie kostí. Proces sa spúšťa už medzi 9. - 14. dňom, bez Mumia prebieha nielen pomalšie, ale štruktúra novo vytvoreného kostného regenerátu je ďaleko nižšej kvality.
Mumio okrem iného obsahuje tie isté stopové prvky ako kostné tkanivo (vápnik, fosfor, draslík, aj stroncium a berýlium), takže je dokonalým stavebným materiálom potrebným pre jej formovanie. Mumio sa selektívne sústreďuje v mieste zlomeniny, pričom poškodené tkanivá ho intenzívne vstrebávajú.

Pri užívaní Mumia nielen že kostený svalok začína vznikať už druhý deň, ale je pohlcovaný 2,5 -3 krát viac než bez užívania Mumia. Tento jav je zapríčinený tým, že Mumio v zranenom mieste lokálne posilňuje látkovú výmenu a normalizuje výmenu minerálnych látok, čo urýchľuje formovanie kostného regenerátu a zrastanie kosti.

Pri otvorených zlomeninách sa vďaka Múmiu rýchlo vstrebávajú zničené tkanivá, zmenšuje sa vylučovanie hnisu, rana sa očisťuje, mäkké tkanivá sa obnovujú a urýchlene regenerujú, nastáva rýchla granulácia a epitelizácia. Tým všetkým Mumio značne urýchľuje liečbu (o 14 - 18 dní) a napomáha úplnej regenerácii organizmu. Má silné protizápalové pôsobenie.

Mumio urýchľuje aj zrastanie kostných úlomkov a zvyšuje kvalitu tohoto zrastania. Patologická pohyblivosť a krepitácia úlomkov rýchlo mizne. Mumio priaznivo ovplyvňuje proces aj v prípadoch, keď sa úlomky dotýkajú iba bočnou plochou alebo sa nedotýkajú vôbec. Pri dotyku kostných plôch menej ako na polovicu až tretinu ich šírky, Mumio podporuje vývoj nadmerného svalku, ktorého prestavba (spätný vývoj a obnova normálnej kostnej štruktúry) je rýchla, pričom sa deformovaná os kosti vyrovnáva. Aplikáciou Mumia sa o 51,3% znižuje výskyt následných deformácií končatín, obmedzenie pohyblivosti kĺbov, uhlové deformácie kostí atď., a to aj u osôb stareckého veku.

Vďaka svojim vlastnostiam Mumio výrazne zlepšuje celkový stav pacientov. Keďže úraz poškodzuje organizmus ako celok, nevynímajúc rad dôležitých orgánov, Mumio kompenzuje škodlivé poúrazové reakcie organizmu a normalizuje krvný obraz.Bolestivosť, krvné podliatiny a opuchy sú len krátkodobé a ďaleko menej zreteľné. Po nasadení teplota spočiatku stúpne, ale čoskoro sa normalizuje, človek je aktívny, má dobrú náladu, dobre je a pokojne spí.

Pri zlomeninách končatín komplikovaných traumatickým poškodením nervových kmeňov Mumio okrem iného urýchľuje odstránenie neurotrofíckých porúch a podporuje úplnú obnovu pohyblivosti a citlivosti.

Pamätajte:

hojenie je tým rýchlejšie, čím skôr po zlomenine začneme Mumio užívať

užívanie Mumia v malých dávkach dlhšiu dobu je omnoho účinnejšie než krátkodobé užívanie vysokých dávok

Gynekologické choroby ...

Jedinečné vlastnosti Mumia sa uplatňujú práve u gynekologických chorôb - zastavuje krvácanie, podporuje vstrebávanie, má protizápalový účinok a urýchľuje zacelovanie hnisavých rán. Počas kúry je nevyhnutné vyvarovať sa pohlavnému styku.

Medzi najčastejšie zápalové ochorenia  a gynekologické problémy patrí erózia krčka maternice, jeho zápal, zápaly pošvy a maternice, rôzne infekčné ochorenia (kandidóza, herpes vaginalis...), zvýšená krvácavosť.

Aplikácia a spôsob použitia mumia:

Vkladajte sterilnú gázu nasiaknutú 4% vodným roztokom Mumia. Za jeden deň sa miesto pomerne dobre očistí od hnisavého povlaku a 3. - 4. deň je už úplne čisté. Od 5. - 6. dňa sa na okrajoch pôvodnej erózie objaví epitel, ktorý sa postupne zleje do granulujúceho povrchu. Kúra vyžaduje 6-12 aplikácií. Ku koncu 2. - 3. týždňa je epitelizácia úplná.

Hemoroidy

Mumio sa aplikuje vo forme čípkov niekoľkokrát denne (väčšinou 2-3 krát denne)so súčasným vnútorným užívaním vo forme tabliet. Mumio pôsobí protizápalovo a napomáha tvorbe sliznice. Na sliznicu rekta má zvieravé (sťahujúce) účinky a utišuje aj  svrbenie. Dĺžka  aplikácie je do úplného odznenia problémov pri dodržaní nižšie popísaných pokynov. Pokiaľ sú  hemoroidy v počiatočnom či ľahko rozvinutom  štádiu, určite sa vyplatí vytrvať a zbaviť sa ich. Pokiaľ je choroba v pokročilom štádiu,  je veľmi vhodné kúru podstúpiť a sledovať účinok. V každom prípade je veľmi vhodné navštíviť aj doktora, pretože ten dokáže určiť, či sa jedná o hemoroidy. Je nutné vylúčiť iné ochorenia!

Niekoľko pravidiel:

- po každej stolici treba dôkladne umyť konečník pH neutrálnym mydlom

- posilňovať svalstvo zvierača

- pravidelne sa pohybovať, prípadne plávať

- ísť na toaletu vždy pri prvom upozornení tela a urobiť si čas na kľudné vyprázdnenie

- vyberať si stravu a dodržiavať pitný režim

- vyhýbať sa sedavej práci, akémukoľvek dlhodobému sedeniu, ak máte sedavú práce, doprajte si pravidelný pohyb

- neužívať žiadne preháňadlá!

Pri striktnom dodržaní pravidiel je liečba hemoroidov spravidla úspešná na 100%.

Mumio môžete pravidelne aplikovať aj formou malého klystýru. Tesne pred použitím rozpustíte 0,1 g Mumia v 10ml teplej prevarenej vody. Vzniknutý vodný roztok Mumia je určený na jednorazové použitie. Variantou je forma čípkov (0,1 g na jeden čípok) niekoľkokrát (typicky 2-3 x denne) so súčasným vnútorným užívaním vo forme tabliet, čípky z vami dodaných surovín vyrobí každá slušná lekáreň.

Infekcie slizníc

Mumio skvelo pôsobí na sliznice – lieči zápaly slizníc a stabilizuje ich povrch. Primárne sa tu jedná o sliznice dýchacích ciest, žalúdočné a črevné sliznice.

Aplikácia Mumia: Pol tablety na 100ml prevarenej mierne teplej vody, alebo rozpustite v teplom čaji. Užívajte každý deň, aj keď opuchy miznú už po prvých dňoch, liečebná kúra by mala trvať minimálne 20 dní! Je veľmi vhodné aplikovať preventívnu  liečebnú kúru  (20 dňovú) na jar a jeseň.

Zápal žlčníka a žlčovodov

Mumio preukázateľne zvyšuje vylučovanie žlče, odstraňuje bolestivosť a ďalšie symptómy, eliminuje zápal žlčovodov.

Užívanie: 20 dní 0,1 g 3x denne. V prípade potreby opakujte po 5-dňovej prestávke.

Ľadviny a močový mechúr

Mumio výrazne podporuje činnosť obličiek a má mierny močopudný účinok, ktorý narastá pri zvyšovaní dávok. Zároveň Mumio pôsobí protizápalovo a hojivo aj pri ťažkom priebehu ochorenia, čo veľa ľudí zachránilo pred operáciou. Mumio je účinné proti zápalom a poruchám funkcie obličiek, zápalovým a vredovým chorobám močového mechúra.

Užívanie: 25 dní 0,2 g 1x denne. Po 5-dňovej prestávke opakujte podľa potreby.

Ateroskleróza mozgu, roztrúsená skleróza, epilepsia a ich liečba

Užívanie: 30 dní 0,2 g 2x denne. Kúru je treba 1-3x opakovať po päťdňovej prestávke, podľa potreby pravidelne. Mumio má protizápalový a neuroreflexný účinok, v zodpovedajúcich tkanivách normalizuje krvný obeh a odstraňuje príčiny negatívnych procesov.

Skleróza multiplex je autoimunitné ochorenie, ktoré ovplyvňuje centrálny nervový systém. Telo vníma myelín okolo nervov ako niečo cudzorodé, čo vedie k vzniku zápalu pozdĺž nervových dráh. Nervové vlákna zbavené izolačnej ochrany nie sú schopné plnohodnotne prenášať signály v rámci nervovej sústavy.

Príčinou aterosklerózy je ukladanie tukových látok - predovšetkým cholesterolu - do steny našich ciev. Tieto nánosy bránia normálnemu prietoku krvi a neskoršie spôsobujú tvrdnutie cievnych stien.

Epilepsia je neurologické ochorenie charakterizované opakovanými záchvatmi, ktoré sú vyvolané abnormálnym signálovým „výbojom" v mozgovej kôre. Príčin je veľké množstvo: nádory, úraz mozgu s jeho poškodením a následnou jazvou, rôzne metabolické a vývojové poruchy a podobne.

Stres, nervozita, nespavosť

Mumio je antihypnotická látka - umožňuje produktívne pracovať, ale akonáhle pominie nutnosť bdenia, nebráni zaspaniu, naopak zlepšuje kvalitu spánku a vedie organizmus k riadnemu odpočinku.

Ak organizmus nevyžaduje zvýšenie energie z dôvodu fyzickej alebo duševnej aktivity, má Mumio upokojujúci účinok - povzbudzuje štruktúry medzimozgu, stredného mozgu a neurónov miechy, nie mozgovú kôru. Pri dlhodobom užívaní Mumio zvyšuje funkčné aktivity jednotlivých centier ústrednej nervovej sústavy.

Užívanie: 20 dní 0,3 g 1x denne večer do 19:00, inak podľa potreby v priebehu dňa.

Osteoporóza a rednutie kostí

Osteoporóza (rednutie kostného tkaniva, zvýšená lámavosť kostí, náklonnosť ku zlomeninám) je ochorenie látkovej výmeny kostného tkaniva, ktorá sa prejavuje ubúdaním množstva kostnej hmoty, najmä vápnika, čo vedie k oslabeniu a k zvýšenej lámavosti kostí.
Z tkaniva kostí sa v podstate odbúrava viac vápnika, ako sa v nej ukladá. Ak je taký stav trvalý, choroba naberá na sile.

Osteoporóza sa začína radiť medzi tzv. bežné choroby. Na rôznych miestach a v lekárňach je možné kúpiť "Kalcium", niekedy aj vo veľmi peknom obale. Avšak je dobré vedieť, že zvyčajne sa jedná o uhličitan vápenatý, ktorý telo takmer bez úžitku vylúči.

Mumio túto chorobu nielen lieči, ale pôsobí aj ako prevencia. Spúšťa remineralizáciu kostného tkaniva, podporuje správne a úplné ukladanie vápnika do kostnej hmoty, čím výrazne posiluje a spevňuje kosti. Tento účinok sa využíva aj pri zlomeninách, kedy mumio výrazne urýchľuje regeneráciu a zrastanie kosti.

Dokázali to napr. aj vedci na univerzite v ruskom meste Taškent, kde skúmali účinky mumia na zrast kostí u 2500 ľudí, ktorých rozdelili na dve skupiny. Prvej skupine podávali mumio po dobu 30 dní a tzv. hojivá ostifikácia kostného tkaniva prebiehala o 13-17 dní rýchlejšie než u druhej skupiny, ktorá mumio neužívala.
Príčinu tohoto pripísali stronciu, ktoré je v múmiu v prírodnej, nerádioaktívnej forme a pri ukládaní v kostiach kooperuje s vápnikom a používá sa ako „ťahač vápniku" k remineralizácii kostí – najmä pri kalcifikácii po fraktúre a remineralizácii pri osteoporóze.

Užívanie: 30 dní 0,2 g 2x denne, týždeň pauza. Kúru je vhodné držať minimálne 3 mesiace.

Paradentóza, zápal ďasien, bolesti zubov a ich liečba

Užívanie: 0,3 - 0,5g mumia jeden až dva krát denne a súčasne aplikovať mumio priamo na ďasná, napr. nechať si v ústach tabletu a jazykom prejsť po ďasnách, alebo vypláchnuť dutinu ústnu 5% roztokom mumia, ktorý sa môže následne vypiť. Kúra trvá min. 25 dní a mala by sa opakovať.

Preventívna Mumiová kúra

Je lepšie chorobám predchádzať, ako ich liečiť.

Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí absolvovali múmiovú kúru 2-3 krát do roka, boli menej náchylní na infekčné ochorenia, než tí, ktorí múmio nebrali vôbec. Aplikáciou múmia sa znižuje náchylnosť k infekciám v oblasti krku, nosa a uší; dochádza k výraznému zníženiu rizika vzniku infekcie močových ciest.

Stimulačný účinok múmia na imunitu je založený na mnohostrannom komplexe účinkov, ktoré nešpecificky posilňujú imunitný systém ako celok.

Základné účinky mumia:

- spevňujúci účinok na svalovú hmotu a telesnú stavbu (športovci, silové vytrvalostné disciplíny)

- posilnenie telesnej a duševnej odolnosti voči stresu

- posilnenie imunitného systému

- antioxidačné účinky – spomalenie procesu starnutia,  úžasné zvýšenie mentálnych schopností

- predoperačné a pooperačné – celkové posilnenie organizmu a urýchlenie regenerácie a rekonvalescencie

Preventívna kúra trvá 40 dní – 3 krát 10 dní s 5 dňovými prestávkami. Ak chcete kúru zopakovať,  je potrebné dodržať prestávku 20 dní. Odporúčané dávkovanie podľa váhy človeka: 30kg - 0,5 tablety, 60kg - 1 tableta, 90kg - 1,5 tablety. V praxi to znamená, že napr. dospelý človek o hmotnosti 50-60 kg užíva 1 tabletu denne,  80-90 kg 1,5 tablety denne ráno na lačno (0,5 tablety na "každých" 30kg). Deťom do 30 kg 0,5 tablety denne.

Poranenia, rezné, tržné, hnisavé a infikované rany

Mumio má silný protizápalový účinok a podporuje vstrebávanie zničených tkanív, samočistenie rán, obnovu a urýchlenú regeneráciu mäkkých tkanív, skorú granuláciu a epitelizáciu rany. Posilňuje imunitný a nervový systém.

Mumio tým značne urýchľuje uzdravenie, regeneráciu a celkovú rekonvalescenciu organizmu. Po aplikácii po počiatočnej vlne bolesti trvajúcej približne 1-2 minúty celková bolestivosť zmizne, rana sa zaceľuje priemerne dvakrát rýchlejšie, než pri klasickej liečbe.

Či má Mumio baktericídny účinok je sporné, nemožno ho považovať za náhradu antibiotík. Mumio je biogénnym stimulátorom na zacelenie rán, ktorý zastavuje rast baktérií a podporuje regeneráciu. Platí to pre liečbu rozsiahlych hnisavých a infikovaných rán, rovnako tak ako pre celý rad hnisavých infekcií: lokálne abscesy, flegmóna, karbunkule, panaricium, akútna paraproktitída, mastitída, pooperačné hnisavé rany, dekubity, vredy po popálení.

Včasnou aplikáciou Mumia sa dá spravidla predísť nutnosti chirurgického otvorenia hnisavého ložiska. Ak však k tomu dôjde, Mumio je možné použiť na urýchlenie hojenia. Vďaka Múmiu sa už prvý deň rana očisťuje od nekrotických hmôt, 5. - 6. deň sú úplne odstránené nekrotické ložiská a rana sa vypĺňa granulačným tkanivom.

Užívanie a aplikácie:
Zvonka: Na postihnuté miesta sa prikladajú obklady namočené do 5-10% vodného roztoku Mumia (2-4ml) do úplného vyliečenia. Spravidla postačuje 5% roztok. Obklady sa menia každý deň, u otvorených rán je vhodnejší postrek. Pri hnisavých a infikovaných ranách je najúčinnejší 10-15% vodný roztok Mumia. Pri aplikácii Mumia sa spočiatku objavuje pomerne silné pálenie a teplo, ale pôvodná bolesť rýchlo mizne.
Vnútorne: Súčasné vnútorné užívanie Mumia po celú dobu liečby 1-2x denne 0,2 g. Pri veľkých a hnisavých ranách a väčšej hmotnosti pacienta je nutné dávku zdvoj- až ztroj-násobiť. Pri ranách malého rozsahu nie je vnútorné užívanie Mumia nutné, alebo postačí jedna tableta v raz denne (0,2g).

Príprava 5% vodného roztoku: Tesne pred použitím rozpustite 0,1 g Mumia v 2ml teplej prevarenej vody (inak 0,2 g Mumia v 4ml vody atď.)

Príprava 10% vodného roztoku: Tesne pred použitím rozpustiť 0,2 g Mumia v 2ml teplej prevarenej vody (inak 0,4 g Mumia v 4ml vody atď.)

Choroby srdca – infarkt myokardu, ischémia srdca, astma srdca

Ischémia srdca je lokálne nedokrvenie srdcového svalu, srdcového tkaniva, kedy je obmedzený prívod okysličenej krvi. Infarkt myokardu je aj nedokrvenie, ale sprevádzané odumretím srdcového tkaniva. Srdcová astma je záchvat dýchavičnosti, ku ktorému dochádza väčšinou v pokoji, v leže, v noci, kedy srdce nemá silu čerpať krv do veľkého telového obehu.

Mumio urýchľuje regeneráciu srdcového tkaniva. Jeho užívaním možno infarktu predísť a hojiť jeho následky. Odumreté bunky už nič nenahradí, ale je možné zamedziť ďalšiemu infarktu, pretože priľahlé bunky sú poškodzované zvýšeným zaťažením a nedostatkom energie. Mumio zastavuje rast nekrotickej zóny a značne urýchľuje nielen proces väzivovej náhrady nekrotickej zóny, ale aj kompenzačnú adaptáciu srdca.

Dlhodobé užívanie Mumia normalizuje koronárny obeh a metabolizmus srdca, obnovuje srdcovú funkciu a normalizuje počet tepov.

Užívanie: 2-3x denne 0,2 g po dobu 30 dní. Pri infarkte dočasne na dobu 14 dní dávkovanie zvýšiť na 0,4 g 2x denne, ďalej užívať bez prestávky 45 dní po 0,2 g 3x denne, týždenná prestávka a potom 30 dní po 0,2 g 2x denne.

Mumio zároveň posilňuje organizmus ako celok.

Stimulácia imunity

Imunitný systém je vždy narušený pri dlhodobom strese, nadmernom užívaní liekov, syntetickou stravou, chatrnou životosprávou, nadmierou tabaku, kofeínu, alkoholu. Ak trpíte často únavou, nachladnutím, mávate zápaly, tráviace a vylučovacie problémy - s vaším imunitným systémom nie je niečo v poriadku. Pre posilnenie imunity použite kúru, popísanú v sekcii Preventívna Múmiová kúra.

Žalúdočné a dvanástorníkové vredy

Mumio normalizuje žalúdočnú sekréciu - zvýšenú kyslosť žalúdočných štiav a súčasne miznú pridružené zápaly, napr. žlčovodov, čriev.
Mumio má antihistamínový a protizápalový účinok, podporuje metabolizmus žalúdočnej sliznice a tlmí bolesť.

Po užití Mumia ustupuje bolesť v priebehu 15 minút. Po 7-10 dňoch užívania Mumio úplne odstraňuje tráviace poruchy (nevoľnosť, vracanie, pálenie žáhy a pod.). U 60% pacientov miznú objektívne a subjektívne príznaky v rozmedzí 4-8 dní a u ostatných 40% počas 9-12 dní.
Je dokázané úplné hojenie vredového čapu, po 20-22 dňoch úplne miznú dystrofické zmeny žalúdočnej a dvanástorníkovej sliznice, sprevádzané opuchmi. Po 8-12 dňoch Mumio odstraňuje zápal sliznice a normalizuje jej výživu.

Užívanie: v 15 ml (1 polievková lyžica) čaju alebo teplej prevarenej vody rozpustiť 0,2 g Mumia 3x denne. Rozložiť do dňa. Mumio je potrebné užívať pred jedlom, záleží na kyslosti žalúdočných štiav:

ak je ich sekrécia zvýšená, Mumio sa užíva 1,5 hodiny pred jedlom

pri zníženej sekrécii 30 minút pred jedlom

pri normálnej sekrécii 45-50 minút pred jedlom

Dĺžka kúry závisí na priebežnom stave a zlepšení, zväčša však u žalúdočných vredov 25-35 dní, u dvanástnikových vredov 20 - 25 dní. Na jar a na jeseň je vhodné nasadiť preventívne kúru v dĺžke 20 dní po 0,1 g Mumia dvakrát denne. Alkohol, tabak a dráždivé potraviny sú vylúčené.

Dávkovanie je nutné presne dodržať, pretože Mumio v malých dávkach povzbudzuje tvorbu katecholamínov, a vo veľkých množstvách ju potláča. Katecholamíny sú skupina dôležitých látok v organizme (napr.adrenalín, noradrenalín, dopamín), ktoré pôsobia ako neurotransmitery v nervovom systéme (vegetatívnom, ale aj v mozgu).
Pri silnom podráždení zdravého žalúdka sa v jeho stenách výrazne zvyšuje obsah adrenalínu a noradrenalínu. Len v tomto prípade sú malé dávky neúčinné a treba aplikovať vyššie dávky (jednorázovo až 0,5 g) Mumia, pretože tento nárast potláčajú a podporujú inaktiváciu katecholamínov. Pri vredovom ochorení žalúdka a dvanástnika sa ale hladina katecholamínov prudko znižuje, čo sekundárne postihuje výživu tkanív. Vysoké dávky Mumia by tento nežiaduci stav ešte zhoršovali. Malé dávky Mumia preto podporujú tvorbu katecholamínov a zabezpečujú výrazný účinok.

Poruchy trávenia

Mumio eliminuje pálenie žáhy, žalúdočnú nevoľnosť, zvracanie, štikutku a pod. Podporuje trávenie a správnu látkovú výmenu, pri slabých a podvyživených odstraňuje nechutenstvo.

Užívanie: 0,1 g 2x denne.  Pri nechutenstve 2 - 3x denne 0,1 g až do uzdravenia.

Črevné ochorenia a potiaže

Mumio má antimikróbny účinok voči shigelám, zlatému stafylokoku, patogénnym a nepatogénnym kmeňom Escherichia coli - okrem iného. Má spazmolytický efekt a protizápalový účinok, regeneruje epitel slizníc (v žalúdku i v čreve) a výrazne odkysľuje organizmus.

Užívanie: vždy vo forme tabliet, 20 dní po 0,3 g 1x denne. Pri črevných infekciách sa Mumio užíva ako súčasť komplexnej liečby.

Kolitída, enterokolitída, proktitída, sfinkteritída

Mumio je účinné na chronickú nešpecifickú kolitídu (aj ulceróznu), chronickú entero-kolitídu, katarálno-erozívnu proktitídu, hemoroidy (viď aplikácia hemoroidy). Kolitída je zápal hrubého čreva, enterokolitída zápal tenkého a hrubého čreva, proktitída zápal konečníka, sfinkteritída zápal rektálneho zvierača.

Mumio odstraňuje bolestivosť, kŕče, nadúvanie, poruchy trávenia, normalizuje stolicu a zvyšuje chuť k jedlu. Má protizápalový účinok a stimuluje regeneráciu tkaniva. Objavuje sa väčšia chuť do jedla, mizne malátnosť, zlepšuje sa celkový stav. Po aplikácii Mumia sa počet patogénnych mikróbov v čreve radikálne znižuje.

Pri nešpecifickej vredovej kolitíde Mumio dokáže úplne hojiť sliznicu čriev: mizne erózia, malé vredy a vredovité defekty sliznice hrubého čreva. Symptómy miznú cca po 4-5 dňoch, úplne na desiaty deň. Regeneračné schopnosti hrubého čreva sú však pri nešpecifickej ulceróznej kolitíde minimálne. Aj keď je klinický účinok Mumia rýchly, úplné odstránenie problému sa dá docieliť len pravidelnou opakovanou aplikáciou v rámci komplexnej liečby.

Pri chronickej enterokolitíde sa koncom druhého týždňa zastavuje krvácanie s eróziou, po 4-5 týždňoch sa hoja vredy. V priebehu 2-4 týždňov sa normalizuje stolica a telesná teplota, bolestivosť ustupuje. Mumio sa aplikuje v rámci komplexnej liečby.

Pri katarálno-erozívnej či ulcerózne proktitíde a sfinkteritíde mizne po aplikácii Mumia zápalovosť a opuchy sliznice hrubého čreva, erózie, hoja sa vredy, čo vedie k odstráneniu kŕčov a bolestivosti.

Užívanie:

pri ulcerózna kolitíde a enterokolitíde sa Mumio užíva vnútorne 3x denne 0,1 g 30-35 dní a 20 dní pri nevredovej (neulceróznej) forme. Zároveň je nevyhnutné obdeň zavádzať mumiové malé klystýry. Zloženie a príprava klystýru: tesne pred použitím rozpustite 0,3 g Mumia v 30ml teplej prevarenej vody. Vzniknutý vodný roztok Mumia je určený na jednorazové použitie.

pri proktitíde a sfinkteritíde sa Mumio aplikuje 3x denne ako mikroklystýr, 20 dní pri katarálno-erozívnej proktitíde a sfinkteritíde alebo 30-35 dní pri ulceróznej forme. Zloženie a príprava klystýru: tesne pred použitím rozpustite 0,1 g Mumia v 10ml teplej prevarenej vody. Vzniknutý vodný roztok Mumia je určený na jednorazové použitie.

Vďaka svojim vlastnostiam Mumio celkovo upravuje telesné funkcie. Napríklad pri ulceróznej kolitíde môže dôjsť k zmenám na pečeni a jej poškodeniu, ktoré môže prejsť do chronického aktívneho zápalu pečene - hepatitídy. Mumio upravuje metabolické a štrukturálne zmeny v pečeni, o.i. normalizuje tvorbu glykogénu a bielkovín, zabraňuje hromadeniu tukov v pečeni (steatóze) a upravuje tvorbu a uvoľňovanie lipoproteínov do krvi. Mumio má vplyv na energetickú sústavu črevnej sliznice a pečene (zlepšuje syntézu adenosintrifosforečnej kyseliny v pečeňových mitochondriách). Pred aplikáciou črevná flóra obsahuje značné množstvo hnilobných a hnisotvorných mikróbov, ktoré sa vo zdravých črevách nevyskytujú. Po aplikácii Mumia sa počet patogénnych mikróbov radikálne znižuje.

YTlkMjY