NOVINKY

arr3Poštovné zadarmoZaregistruj sa a každý 3 nákup -  poštovné zadarmo . Podmienkou je platba vopred na účet. Pri... arr32 % zľava pre zaregistrovaných zákazníkov :) Po zaregistrovaní sa, automaticky pri každom ďalšom nákupe dostanete 2  % zľavu. ...

TOVAR V AKCII

naša cena 1,40 EUR
skladom

KONTAKT

ANMIZE s.r.o.
Kapince 10
951 24 Kapince
tel: +421 904 604 326
napíšte nám

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 6,00 EUR
skladom


» ORGÁNOVÉ HODINY
Organové hodiny

1 – 3 hod. v noci - aktívna je pečeň,   pasívne tenké črevo

Naša detoxikačná továreň - pečeň - aktívne pracuje na očisťovaní nášho organizmu. Zároveň regeneruje samu seba, čo najlepšie prebieha v ležiacej polohe. V tomto čase sa neodporúča nič konzumovať, predovšetkým nie mastné a tučné jedlo a alkohol. Je to nevhodné aj preto, lebo tenké črevo, v ktorom prebieha časť trávenia a vstrebávania živín, je v kľudovej fáze. Potrava, ktorú v tomto čase prijímame, sa dôkladne nespracuje, ale odhníva v tráviacom trakte. Tvoria sa plyny a toxické splodiny. Pre pečeň aj tenké črevo je najlepšie ak v tomto čase odpočívame na lôžku. Počas týchto hodín je náš mozog nedostatočne okysličený, preto je potrebná opatrnosť najmä pri činnostiach vyžadujúcich zvýšenú pozornosť. Neriaďte motorové vozidlo, hrozí mikrospánok. Nesnažte sa študovať, vaša myseľ nepracuje efektívne a dosiahnutý výsledok vás stojí oveľa viac času a námahy. V žiadnom prípade sa neodporúča používať stimulanty, ktoré by mali navodiť zvýšenú pozornosť. Likviduje to energetické rezervy organizmu a vážne poškodzuje zdravie.

3 – 5 hodín nadránom – aktívne sú pľúca,   pasívny močový mechúr

V týchto hodinách vrcholí činnosť pľúc, čo spôsobuje ťažkosti astmatikom, prieduškárom, fajčiarom a väčšine ľudí s ochoreniami dýchacích ciest. Možné sú záchvaty dusivého kašľa, nepríjemný tlak na hrudi, astmatické záchvaty, pocit nedostatku vzduchu. Ľudia s ochoreniami močového mechúra chodia častejšie na toaletu. V tejto dobe vzniká najväčší pocit úzkosti, čo spôsobuje problémy hlavne pacientom trpiacim úzkosťami a depresiami. Vnímanie reálnej situácie je skreslené, problémy sa zdajú závažnejšie než naozaj sú. Vážne chorí ľudia prepadajú obavám o život a beznádeji. Intenzívnejšie sú aj existenčné obavy (napr. strach z nedostatku peňazí, zo straty zamestnania a pod). Pri vystupňovaní problémov sa odporúčajú relaxačné techniky, akými sú napr. autogénny tréning, vizualizácia pokoja, relaxačná hudba a pod. Najlepšie je zachovať pokoj na lôžku a naladiť myseľ na harmóniu. V niektorých prípadoch, ak sú pocity strachu a úzkosti veľmi silné, môže pomôcť rýchla prechádzka na čerstvom vzduchu alebo mierna športová aktivita. Je dôležité uvedomiť si, že na týchto pocitoch sa podieľajú fyziologické pochody v tele a skutočná situácia nie je taká dramatická, ako sa nám momentálne zdá. O pár hodín bude už stav organizmu iný a naše obavy sa utíšia.

5 – 7 hodín ráno – aktívne je hrubé črevo,   pasívne obličky

V tomto čase vykonáva hrubé črevo aktívne sťahovacie pohyby (peristaltické), preto je vhodný čas na vyprázdňovanie. Pre ľudí trpiacich na zápchu i tých, ktorí majú nepravidelné vyprázdňovanie je to ideálna doba, kedy môžu svoj organizmus nacvičiť na pravidelnosť. Pred návštevou toalety je vhodné vypiť 3 – 4 Dl mierne teplej vody a následne urobiť pár cvikov (drepy, mierny poklus na mieste). Niekedy pocítime nutkanie na stolicu už krátko po vypití vody. Po krátkom cvičení sa na toalete pokúsime o vyprázdnenie. Ak sa to v prvé dni nedarí, netreba rezignovať. Organizmus, ktorý dlhší čas fungoval nepravidelne sa nenaštartuje za dva-tri dni. Treba byť trpezlivý, výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Ak budeme naše pokusy robiť pravidelne v tú istú dobu, telo si na tento rituál zvykne a jeho funkcie sa obnovia. Pravidelná stolica je pre naše zdravie veľmi dôležitá. Nepravidelné vyprázdňovanie spôsobuje množstvo zdravotných problémov. Patria medzi ne únava, ekzémy, akné, hemoroidy, análne fisury až po rakovinu hrubého čreva. V tomto čase sú pasívne obličky, čo znamená, že nie je vhodné vypiť veľké množstvá tekutín naraz. Niektoré tzv. očistné kúry odporúčajú hneď ráno vypiť 1.5 až 2 litre vody v priebehu pár minút. Takéto množstvo vody v tak krátkom čase je záťažou pre obličky v ktorúkoľvek dennú dobu, ale v čase ich pasívnej fázy je to doslova hazard.

7 – 9 hodín – aktívny je žalúdok,   pasívny obehový systém

Činnosť žalúdka je v tomto čase na vrchole. Telo najlepšie spracováva prijatú potravu, je to teda najvhodnejšia doba na jedenie. Jedlo, konzumované počas týchto hodín by malo byť z celého dňa najvýdatnejšie. Žalúdok potrebuje zmiešať žalúdočné šťavy so šťavami z dvanástorníka a pankreasu, aby sa dobre prepláchlo tenké črevo a neskôr mohlo dobre spracovať prijatú potravu. Veľmi dôležité je preto v tomto čase konzumovať aj ovocie a potraviny bohaté na vitamíny. Keďže obehový systém je v pasívnej fáze, telo potrebuje byť v teple. Nie je to teda vhodná doba na sprchovanie, najmä nie v chladnej vode. Ak sa v tomto čase potrebujeme umyť, mali by sme si dať horúci kúpeľ alebo teplú sprchu. Po kúpeli by bolo vhodné zabaliť sa do teplej deky. To je však pre väčšinu ľudí takmer nemožné, keďže práve v tomto čase sa chystajú do práce. Často vôbec netušia, že celé roky robia presne to, čo ich organizmus oslabuje. Jedným z najväčších prehreškov v tejto dvojhodinovke je studená sprcha a chladné nápoje. Rozhodne nekonzumujte zmrzlinu!

9 – 11 hodín – aktívna je slezina a pankreas,   pasívny trojitý ohrievač

Vrcholí práca pankreasu a sleziny, je to teda jediná denná doba, kedy je telo schopné stráviť sladkosti. Táto informácia má význam najmä pre tých, ktorí majú nadváhu a milujú sladké. Konzumovanie sladkých pokrmov a maškrtenie, ak sa ho nedokážu zrieknuť, by si mali naplánovať práve na tieto hodiny. V žiadnom prípade sa neodporúča konzumácia alkoholu. Vhodné je ovocie, med, sladké ovocné šťavy. Keďže práve v tomto čase sú naše duševné schopnosti na vrchole, môžeme ich povzbudiť aj kúskom čokolády. Konzumujeme však iba kvalitnú čokoládu, nie náhrady obsahujúce stužené rastlinné oleje. Naozaj kvalitná čokoláda sa skladá iba z týchto štyroch zložiek: z kakaa, kakaového masla, lecitínu a cukru. Kvalitná čokoláda, ktorá neškodí zdraviu, nikdy neobsahuje glukózo-fruktózový sirup, ale vždy je sladená iba čistým cukrom! Neobsahuje ani žiadny rastlinný olej, ale len pravé kakaové maslo. Okolo 11. Hodiny dopoludnia naše duševné schopnosti dosahujú vrchol. V tomto čase by sme sa nemali venovať fyzickej činnosti.

11 – 13 hodín – aktívne je srdce,   pasívny žlčník

Je to doba aktívnej činnosti srdca. Nie je preto vhodné ho zaťažovať veľkým množstvom potravy, kávou, alkoholom alebo inými stimulanciami. V tomto čase je náš krvný tlak na maximálnych hodnotách. Ideálny je krátky spánok alebo odpočinok, alebo len mierna fyzická aktivita (relaxačná prechádzka v prírode). V lete a v horúcich mesiacoch je potrebné vyhýbať sa pobytu na slnku. Nie je vhodná ani sauna, horúci kúpeľ či sprcha. Nekonzumujeme veľmi teplé jedlo ani nápoje. Naša myseľ aj telo sú v útlme, nemali by sme riadiť motorové vozidlo ani vykonávať náročnú duševnú alebo fyzickú prácu. Je zvýšené nebezpečenstvo úrazov. Nie sú vhodné niektoré druhy masáží pri ktorých sa organizmus prehrieva, rovnako ani horúce pleťové masky, zábaly, liečenie sviečkami a pod.

13 – 15 hodín – aktívne je tenké črevo,   pasívna je pečeň

Vrchol svojej aktivity dosahuje tenké črevo. Spracúva živiny zo skonzumovanej potravy a zásobuje tak náš organizmus potrebnou energiou. Naša fyzická výkonnosť stúpa, čo môžeme využiť pri športe, pri práci v záhrade alebo iných činnostiach vyžadujúcich fyzickú silu. V útlme je pečeň, preto ľudia, ktorých pečeňová energia je slabá, pociťujú v tomto čase ospalosť. V týchto hodinách je znížená citlivosť zubov, je to teda vhodná doba na návštevu zubného lekára.

15 – 17 hodín – aktívny je močový mechúr,   pasívne sú pľúca

Telesná aj duševná aktivita naďalej stúpa, až dosahuje tzv. druhý výkonnostný vrchol. Zo všetkých telesných orgánov je najaktívnejší močový mechúr, je preto vhodné piť veľa tekutín. Najlepšia je čistá voda, ak ale dávame prednosť bylinným čajom, treba ich často striedať. Je to najvhodnejší čas pre športové aktivity. Náš organizmu je schopný spracovať výdatnejšie jedlo. Je to najvhodnejšia doba pre šport.

17 – 19 hodín – aktívne sú obličky,   pasívne je hrubé črevo

Vrchol aktivity dosahujú obličky. V tomto čase môžeme zvýšiť príjem tekutín. Dennú spotrebu tekutín by sme mali doplniť najneskôr do 19. hodiny, neskôr už väčšie dávky pitia obličkám neprospievajú. Je dôležité, aby sme v tomto čase nekonzumovali látky, ktoré nášmu telu škodia: kávu, cukor, tuky, soľ, ocot, limonády, alkohol, potraviny obsahujúce konzervačné a rôzne chemické prísady. Obličky sú citlivé na chlad, preto nie je vhodný kúpeľ v studenej ani vlažnej vode, plávanie, pobyt na mraze, vo vlhkom a studenom počasí a pod. Ich rovnováhu ovplyvňuje aj stres, nevhodná je v tomto čase hlavne hádka s partnerom. Ľudia sa začínajú cítiť unavený, ich telo vyžaduje odpočinok, pohodu pri šálke čaju. Tí, ktorých obličková energia je oslabená, prežívajú v týchto hodinách veľkú únavu, mrznú, alebo majú horúcu tvár a červené líca. V takom prípade je najvhodnejší odpočinok v teple.

19 – 21 hodín – aktívny je obehový systém,   pasívny je žalúdok

Vystupňovaná aktivita obehového systému. V tomto čase je naše telo najcitlivejšie. Preto je vhodné užívať lieky, bylinné prípravky, masti, pleťové krémy, masky, masážne oleje. Nevhodné sú všetky bolestivé zákroky, pretože práve bolesť v týchto hodinách vnímame najintenzívnejšie. Nie je to vhodný čas na čistenie pleti pri akné, epiláciu, použitie laseru, holenie a pod. Nemali by sme sa venovať športom, pri ktorých sú bežné údery (box, karate, judo atď.). Zvýšená je aj psychická vnímavosť, čo je dôvodom pre návštevu kina, divadla, koncertu, výstavy, čítanie, počúvanie hudby alebo štúdium. Je to ideálna doba pre sexuálne prežívanie. Ľudia, ktorí nemajú v poriadku trávenie, by v tomto čase už nemali jesť. Skonzumované jedlo môže ostať v tráviacom trakte nespracované, čo negatívne ovplyvní aj ďalšie orgány, predovšetkým pečeň, pľúca, obličky a srdce.

21 – 23 hodín - aktívny je trojitý ohrievač,   pasívna je slezina a pankreas

Telo sa pripravuje na spánok. V tomto čase nie sú vhodné žiadne stimulanty (káva, čokoláda, cigarety, alkohol, drogy, budivé látky) ani nič, čím by sme organizmus akokoľvek aktivovali (napr. dynamický šport). Jedlo, skonzumované v týchto hodinách sa nespracuje, energia z jedla sa uloží v podobe tuku. Je to najhorší čas pre prijímanie potravy, veľmi nevhodný hlavne pre ľudí, ktorí trpia nadváhou a chcú schudnúť. Vhodná doba pre meditáciu, relaxovanie.

23 – 01 hodina – aktívny je žlčník,   pasívne je srdce

Najväčšia aktivita žlčníka. V tomto čase už máme odpočívať, aby sme neodoberali energiu našim orgánom, ktoré počas spánku pracujú. Tí, ktorí trpia na ochorenie žlčníka, sa v týchto hodinách môžu budiť na bolesti. Ak sa bolesti neobjavia, ale človek sa len prebúdza, je to signál, že niečo už nie je v poriadku a ťažkosti na seba nedajú dlho čakať. V tomto štádiu, kedy sa problémy ešte len pripravujú, môžeme prepuknutiu ochorenia zabrániť. Dôležité je urobiť niektoré nevyhnutné opatrenia: upraviť stravovací režim, zabezpečiť telu dostatok odpočinku, zvýšiť pohybovú aktivitu a zharmonizovať našu myseľ. Tak sa môžeme vyhnúť ťažkostiam, ktorých riešenie by nás stálo oveľa viac námahy.

YjFkMzM2OT