NOVINKY

arr3Poštovné zadarmoZaregistruj sa a každý 3 nákup -  poštovné zadarmo . Podmienkou je platba vopred na účet. Pri... arr32 % zľava pre zaregistrovaných zákazníkov :) Po zaregistrovaní sa, automaticky pri každom ďalšom nákupe dostanete 2  % zľavu. ...

TOVAR V AKCII

naša cena 1,40 EUR
skladom

KONTAKT

ANMIZE s.r.o.
Kapince 10
951 24 Kapince
tel: +421 904 604 326
napíšte nám

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 6,00 EUR
skladom


Úvod » Včelie produkty

Včelie produkty

Propolis je prírodná lepkavá pryskyricová hmota príjemnej aromatickej vône a zelenožltej až temne hnedej farby. Za chladu je propolis tvrdý a krehký, pri úľovej teplote sa stáva mäkkým a tvarovateľným.  Suroviny na tvorbu propolisu zbierajú včely na rôznych rastlinách (ihličnany, topoľ, breza, jelša a iné) vylučujúcich pryskyricové látky, ktoré ďalej obohacujú výmeškami svojich žliaz.
Propolis slúži včelám na tmelenie otvorov a dezinfekciu priestoru.
Propolisom včely pokrývajú (balzamujú) votrelcov, ktorých usmrtili v úle a nemôžu ich z neho dostať von. Tým včely zabraňujú rozkladu votrelcov. Propolis vytvárajú včely spoločne s medom.

Materská kašička je výlučok hltanových žliaz najmä mladých včiel, ktorou robotnice kŕmia larvy v materských bunkách. Jej vylučovanie je podmienené prítomnosťou stráviteľných dusíkatých látok (peľu alebo jeho náhradiek) v potrave týchto včiel. Vylučujú ju najmä robotnice vo veku 5 - 12 dní.

Peľ je samčia pohlavná bunka nahosemenných a krytosemenných rastlín, ktorá vzniká v peľnici kvetov. Jednotlivé rastliny vytvárajú veľké množstvo peľu (peľových zrniek).

Usporiadať podľa 
Výrobca  

 

naša cena 5,00 EUR

skladom


 

naša cena 6,00 EUR

skladom
top produkt

M2ZkYTc2