NOVINKY

arr3Poštovné zadarmoZaregistruj sa a každý 3 nákup -  poštovné zadarmo . Podmienkou je platba vopred na účet. Pri... arr32 % zľava pre zaregistrovaných zákazníkov :) Po zaregistrovaní sa, automaticky pri každom ďalšom nákupe dostanete 2  % zľavu. ...

TOVAR V AKCII

naša cena 1,40 EUR
skladom

KONTAKT

ANMIZE s.r.o.
Kapince 10
951 24 Kapince
tel: +421 904 604 326
napíšte nám

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 6,00 EUR
skladom


» Soľanka - recept + užívanie
Soľanka recep a jej použitie

Aké sú priame  možnosti využitia soľanky

• Vysoký krvný, alebo nízky krvný tlak

• Detoxikácia , cievy, kĺby, tkanivá

• Dezinfekcia , vonkajšie poranenia

• Kožné problémy – psoriáza a iné

• Dýchacie problémy – astma – alergie

• Inhalácia – chrípky, nádchy

• Vymývanie očí

• Sťahovanie horúčky , tlmenie bolestí pri horúčkach

 

Bezpodmienečná podmienka používania soľanky je táto :

- je potrebné  zvýšiť pitný režim.

- neexistuje možnosť rozumnej detoxikácie a nech by si použil, alebo použila neviem aký zázračný detoxikačný prostriedok, ak po pri ňom súčasne nezlepší pitný režim.

Aká je minimálna dávka vody na deň a osobu

- Minimálne množstvo čistej pitnej vody na deň a na osobu musí byť za každú cenu aspoň 30 ml na 1 kg váhy.

- Ideálne by bolo aspoň 40 – 50 ml, a v prípadoch chorôb, nadváhy a problémov aj na 60 ml / 1 kg váhy. Čím vyšší stupeň kyslosti, alebo napríklad hlavne nadváhy, čím vyšší stupeň problémov a to aj napríklad s vysokým krvným tlakom ... bolesti hlavy, závrate, žalúdočné a črevné problémy ... tým vyšší podiel vody by bolo potrebné do tela dostať.

Keď sa zdravotné problémy dostanú pod kontrolu, ak sa stav zlepší, tak je možné zísť opäť na nižšie dávky vody, ale 30 ml, lepšie 40 ml hranica na 1 kg tvojej váhy by nemala byť smerom na dol prekračovaná.

rýchly prepočet, ako zistíš aké je to množstvo v litroch :

Napríklad vážiš 70 kg .

30 ml x 70 kg = 2,1 litra vody za deň

40 ml x 70 kg = 2,8 litra vody za deň

50 ml x 70 kg = 3,5 litra vody za deň

60 ml x 70 kg = 4,2 litra vody za deň


Ako si vyrobiť soľanku + koncentrácie roztokov

- Pripravte si nejaký maličký sklenený pohárik s víčkom na zatvárania. Ideálne čo najmenší.

- Do pohárika treba nasypať na dno dostatok soli

- Doliať čistú – nesýtenú, ničím neochutenú vodu

- Pohárik zatvoriť a čakať cca 20 – 40 minút. V závislosti na vode, druhu soli a teplote okolia aj vody vznikne v tomto čase nasýtený 26 % roztok soli – soľanka.

- Aby bol roztok vždy na min 26 %, tak je potrebné aby na dne pohára bola viditeľná vždy nejaká pevná soľ. To je znak toho, že sa táto soľ ďalej roztopiť nedokáže a teda, že sa roztok nachádza na cca 26 %.

- Z tohto pohárika potom odoberáš každé ráno jednu lyžičky roztoku. POZOR IBA ROZTOKU, teda iba slanej vody.

- Takto sa ti bude postupne roztok míňať ... no tak tam jednoducho doleješ ďalšiu čistú vodu a dosypeš priebežne soľ. Vždy treba dávať pozor na to, aby bola aká taká soľ nerozpustená na dne pohárika. To je znak 26 % nasýtenosti roztoku.

 

Ak si chceš vyrobiť inú koncentráciu soľanky, tak je postup rovnaký, ale pomer soli ku vode je rozdielny. Tú sú príklady :

1 % roztok :   1 g soli na cca 100 ml vody

5 % roztok :   5 g soli na cca 100 ml vody

10 % roztok : 10 g soli na cca 100 ml vody

 

Akým spôsobom používať soľanku

 

Detoxikácia

1 malú kávovú ( čajovú ) lyžičku 26 % roztoku soľanky – vyliať do pohára s vodou ( napríklad do 2 – 3 dcl ) a vypiť na prázdny žalúdok. Nehrá žiadnu rolu, či to vpiješ s 2, alebo 3, alebo dokonca 4 dcl. Ide o to to vypiť. Tak že si to zrieďte tak, aby Vám to akože ako tak prešlo cez hrdlo. Ide o to, aby ste pri tom nemali zlé pocity, čo sa týka chuti a pod.

Tento údaj 1 malá čajová / kávová lyžička roztoku je myslená na osobu s váhou cca 75 – 80 kg. Následne ak je možné zapiť maximálnym množstvom vody. A potom počas dňa vypiť opäť ďalšie maximálne množstvá vody.

Počiatočné štádium bolestí kĺbov

1 kávová lyžička 26 % roztoku soľanky – vyliať do pohára s vodou ( napríklad do 2 – 3 dcl ) a vypiť na prázdny žalúdok. Myslené je na osobu s váhou cca 75 – 80 kg. Následne zapiť maximálnym množstvom vody. A potom počas dňa, ja viem to už dobre poznáš ... vypiť maximálne množstvá vody.

 

Ak sa nachádzate v takzvanom rannom štádiu, alebo volá sa to aj ranná tuhosť kĺbov, tak máš šancu si napomôcť. Proces vyčistenia kĺbov je zdĺhavejší a zaberie pár mesiacov. Prvé týždne je možné, že budeš cítiť ešte väčšiu bolesť ako pred tým. Nenechaj sa pomýliť, treba niečo vydržať. Ak sa jedná len o počiatočné štádiá dokážeš si efektívne pomôcť.

Kožné choroby

Používajte od 5 – 10 % roztok soľanky. Namáčať na handričku a prikladať na kožu. Alebo ideálne vymočiť v lavóry so soľným roztokom. Tento roztok nechajte na koži zaschnúť a soľ z neho nestierajte.

 

Sťahovanie horúčky – bolesti hlavy

Použite 5 – 10 % roztok soľanky. Namočiť handru, alebo uterák do tohto roztoku. Ideálne do studeného. A obaliť si nahé telo, prípadne prikladať na čelo, zátylok, alebo hruď . Dajú sa dosiahnuť neuveriteľné pozitívne efekty.

 

Vymývanie očí

Použite 1 % roztok . Naliať do štamprlíka a nad umývadlom prevrátiť štamprlík priamo na oko . Pohárik tlačiť jemne proti koži, aby roztok z pod neho nevytiekol. Otvoriť oko a gúľať s ním do strán. Nebojte sa nič sa vám nestane – nebudete cítiť žiadne pálenie. Slzy samé obsahujú 1 % soli.

 

Chrípky – nádchy

Naparovanie nad horúcou vodou v ktorej bola rozpustená soľ. To poznáte určite – uterák , alebo handru nad hlavu prekryť aj celý hrniec v ktorej je horúca voda so soľou a inhalovať . Čím dlhšie, tým lepší účinok.

 

Preplachovanie nosnej a ústnej dutiny

1 % soľný roztok si pripraviť do malého pohárika. Obyčajnou slamkou z PVC, aká sa používa do rôznych nápojov, natiahnite jednou nosnou dierkou tento roztok do nosa a vytláčajte ho druhou nosnou dierkou von. Prípadne natiahnuť do nosa a vytláčať von cez pusu. Toto je vynikajúci spôsob ako si prečistiť nosné dutiny. Pri tom ako ťaháte slamkou cez jednu dierku, si tú druhú môžete držať pritlačenú. Ináč pri troche šikovnosti a malom poháriku sa to dá robiť aj bez slamky.

Tento roztok vás nebude vôbec dráždiť. Dôvod je ten, že krv aj vnútorné tekutiny obsahujú tiež cca 1 % roztok soli.

 

Preplachovanie hrdla

5 – 10 % roztok soli nabrať do pusy, zakloniť hlavu a preglgávať . Následne roztok vypľuť von.

Umývanie zubov

Zarobte si roztok od 1 – 5 % do pohárika. A na miesto zubnej pasty môžete používať tento roztok. Nechcem vás odhovárať od zubnej pasty, len naznačiť aj iné alternatívne možnosti.

 

Vysoký krvný tlak , alebo nízky krvný tlak

1 kávovú ( čajovú ) lyžičku 26 % roztoku soľanky – vyliať do pohára s vodou ( napríklad do 2 – 3 dcl ) a vypiť na prázdny žalúdok. Myslené je na osobu s váhou cca 75 – 80 kg. Následne zapiť maximálnym množstvom vody. V priebehu dňa držať pitný režim na vyššej úrovni.

Obrovské množstvo ľudí bude môcť vysadiť tabletky na vysoký krvný tlak a to na stálo, ak zvýši radikálne pitný režim a pomôže si aspoň v začiatkoch soľankou. Túto skúsenosť sme spravili dnes už na desiatkach ľuďoch a to hlavne u ľudí vo veku cez 55 – 60 rokov.

Nevyhnutná podmienka pri užívaní soľanky okrem zvýšeného príjmu vody  – treba vysadiť lieky na tlak !

Ak použijete ráno soľanku, tak je potrebné vysadiť v tomto dni lieky na vysoký tlak a ako sme si už hovorili radikálne zvýšiť pitný režim čistej vody. Ak tak neurobíte, tak sa môže stať, že vám bude v priebehu dňa tlak krvi viac násobne skákať z hora na dol.

Urobte to pre istotu takto

- Začnite v dni, ktorý máte plne pod kontrolou, teda napríklad v sobotu, keď nejdete do práce, alebo nemáte mimoriadne povinnosti mimo domu.

- Ráno si nedávajte lieky na tlak, ale na miesto toho vypite soľanku tak, ako je to hore uvedené. 1 kávová lyžička roztoku do čistej vody. Zamiešať a vypiť .

- Následne veľké množstvo vody.

V tomto dni sa mimoriadne pozorujte, všímajte si, či vám nie je mdlo, alebo nemáte iné negatívne prejavy, ako únava, bolesť hlavy ... veď to poznáte sami najlepšie. Ak máte vysoký krvný tlak, tak ste určite zažili jeho negatívne prejavy.

Majte po ruke tlakomer a zmerajte si správnosť vášho tlaku počas dňa a to aj viac krát. Takto sa psychicky upokojíte, že je všetko v poriadku.

Majte po ruke aj vaše tabletky proti vysokému tlaku. A ak by soľanka nezaberala, tak ich proste budete musieť použiť .

Pite za každú cenu zvýšené množstvo obyčajnej pitnej, ničím neochucovanej čistej vody. Vodu pite len nesýtenú.

V prípade, že zistíte, že sa váš tlak držal na želateľnej úrovni – tak si nedávajte tabletku ani poobede, alebo večer. Namiesto toho opäť veľké množstvo vody. Na druhý deň ráno zopakujte túto procedúru znova. Teda žiadne tabletky na tlak, jedna malá lyžička soľanky a celé kýble vody.

Takto sa pomaly prepracovávajte deň po dni ďalej a ďalej. Postupne získate väčší stupeň istoty, že to funguje a že smiete opustiť domov aj bez liekov na tlak.

Predpoklad, je že dodržíte vysoké dávky vody. Lebo už len samotná voda a to aj bez soli  dokáže rozriediť krv a tým zraziť váš vysoký tlak na dol.  Tým sa zrýchli a uvoľní prietok krvi. Tým sa uvoľnia hlavne červené krvinky, ktoré si môžu konečne trochu vydýchnuť. Budú môcť nabrať viac kyslíka a doniesť ho ku vašim bunkám. Výsledok budete sa cítiť živšie. Tým sa docieli aj vyšší stupeň vyplavovania odpadu a naopak privádzania vyššieho množstva živín do buniek.

Ako často, ako dlho používať soľanku

Pri:

- silnom prekyslení tela,

- bolestiach kĺbov v počiatočnom štádiu

- silnom stupni obezity

- žalúdočných , zažívacích, črevných problémoch

- vysokom krvnom tlaku

 

užívajte roztok do vtedy, kým sa vám neuľaví, alebo kým sa nedostavia prvé zjavné príznaky zlepšenia stavu. A to ale tiež len za predpokladu, že vám z roztoku hlavne napríklad pri črevných a žalúdočných problémoch nie je zle. Pracujte na sebe hlavne ale aj v iných oblastiach a dostaňte problém pod kontrolu. Ak sa tak stane ... ak sa tu objavia prvé, znateľné pozitívne zmeny , tak potom soľanku logicky vysadiť.

Ak nemáte žiadny problém je zbytočné užívať soľanku aj ako detexikačnú kúru.

 


 

 

ZjBlM